Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social si punct de lucru pentru firma noua.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social si punct de lucru pentru firma noua.

Buna ziua. Vreau sa infiintez o firma in urmatoarele saptamani. Am rezervat numele la ONRC si am gasit gazduire pentru sediu social si punct de lucru. As vrea sa stiu daca pot sa platesc sediul social si punctul de lucru pe firma sau daca trebuie sa platesc pe persoana fizica avand in vedere ca firma nu exista si ca sa o deschid imi trebuie contractul.

Avand in vedere ca o sa platesc tot anul, suma este destul de mare.
lixog, utilizator
Buna ziua

Solicitati sa se mentioneze pe factura denumirea firmei cu mentiunea "in curs de constituire".
Astfel, va fi cheltuiala deductibila.