avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă în buletinul de calcul al pensiei este ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă în buletinul de calcul al pensiei este trecut-directia ...

Dacă în buletinul de calcul al pensiei este trecut-directia muncii, înseamnă că în perioada respectiva am fost în șomaj?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:46, 10 Mai 2024
Nu avem de unde sa stim , fara sa vedem carnetul de munca si buletinul de calcul ... In general, raspunsul poate fi afirmativ.
Ultima modificare: Vineri, 10 Mai 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buletin calcul pensie dariad dariad Am primit buletinul de calcul al pensiei si am niste nelamuriri. Din acesta nu rezulta clar daca mi-au fost incluse in calcul toate sporurile si sumele ... (vezi toată discuția)
Vechime pt calculul sporului de vechime Cristinabv Cristinabv Va rog sa ma lamuriti daca la calculul vechimii in munca necesar modificarii sporului de vechime in munca se iau in calcul urmatoarele perioade trecute in ... (vezi toată discuția)
Perioada vechime in munca schumy1969 schumy1969 înregistrările din cartea de munca constituie vechime in munca? zilele, lunile si anii trecuții în cartea de munca trebuie sa apara si in decizia de ... (vezi toată discuția)