Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna seara. Sunt informatician in invatamant de peste ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna seara. Sunt informatician in invatamant de peste 15 ani ...

Buna seara. Sunt informatician in invatamant de peste 15 ani (fac parte din categoria personalului didactic auxiliar la fel ca secretarele si contabilele) si am gradul didactic maxim. Doresc sa ma mut in alt judet din motive personale. Momentan nu exista post liber de informatician la nici o scoala gimnaziala sau liceu pentru a initia procedura de transfer. Ma intereseaza sa stiu daca exista posibilitatea sa ma transfer la catedra ca personal didactic de predare (profesor). Multumesc anticipat pentru raspuns.
Transferul nu opereaza in situatia mentionata de dvs, ci schimbarea " locului de munca" ..de la IT la catedra de predare.

In situatia in care exista un post vacant, puteti sa-l ocupati in conditiile legii.