Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Sotia are incheiat cu Electrica furnizare un contract ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Sotia are incheiat cu Electrica furnizare un contract de energie ...

Sotia are incheiat cu Electrica furnizare un contract de energie pentru o casa de vacanta langa Valenii de Munte si ultima factura emisa pe 08.04 cu valoarea de 194 lei cu scadenta de plata 23.04 nu a achitat-o deoarece nu este de acord cu modul de calcul al consumului. Va rog sa ne spuneti in cat timp de la data facturii (08.04) intervine intreruperea furnizarii de energie pentru neplata facturii ca sa putem evita intreruperea alimentarii cu energie.
Va multumim pentru raspuns.
Luati legatura cu furnizorul si intrebati.Perioada de gratie este diferita de la un furnizor la altul.