Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Mama mea este născută în 19 03 1952,a ieșit la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Mama mea este născută în 19 03 1952,a ieșit la pensie limita ...

Mama mea este născută în 19 03 1952,a ieșit la pensie limita de vârstă în anul 2005,arunca stagiu de 39ani si7luni din care 6 ani în grupa a 2 a,a lucrat ca podar
în s.n.c.cum este posibil sa aiba doar 1.44202 puncte.Va mulțumesc anticipat.

Este posibil , intrucat valoarea pensiei este mai mare daca cuantumul salariilor este mare ...
Din datele pe care le-ati postat eu inteleg ca:
Acum are o pensie in plata de 2931 lei.
Dupa recalculare va fi de 3271 lei la care se vor mai adauga si cei aferenti punctelor de stabilitate pentru care eu nu am nici un control pentru a vii calcula.