Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am fost casatorita cu cetatean elvetian(acum ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am fost casatorita cu cetatean elvetian(acum decedat).Am nascut ...

Am fost casatorita cu cetatean elvetian(acum decedat).Am nascut un copil in Romania,are acte romanesti
Se considera copilul ca cetatean elvetian?
De mic a avut pasaport,apoi,la expirare nu am facut altul
Multumesc
Nu cunosc legea cetateniei elvetiene. Sotul a murit in urma sau inaintea a noua luni dinainte de nasterea copilului? Daca a murit prea devreme, nu cred ca aveti sanse. Daca a murit mai tarziu, consultati un avocat elvetian.