avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am fost casatorita cu cetatean elvetian(acum ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am fost casatorita cu cetatean elvetian(acum decedat).Am nascut ...

Am fost casatorita cu cetatean elvetian(acum decedat).Am nascut un copil in Romania,are acte romanesti
Se considera copilul ca cetatean elvetian?
De mic a avut pasaport,apoi,la expirare nu am facut altul
Multumesc
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 01:34, 29 Aprilie 2024
Nu cunosc legea cetateniei elvetiene. Sotul a murit in urma sau inaintea a noua luni dinainte de nasterea copilului? Daca a murit prea devreme, nu cred ca aveti sanse. Daca a murit mai tarziu, consultati un avocat elvetian.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi copil nascut in elvetia Denys-Mara Denys-Mara sotia mea a nascut in elvetia din nefericire niciunul dintre noi nu avem permis de munk si nu muncim cu acte in regula avem asiguare amandoi sa acoperim ... (vezi toată discuția)
Imi poate lua el copilul? AYANAURA AYANAURA Buna ziua.Sunt căsătorită cu un cetățean pakistanez,locuim in Romania si împreună avem un bebe de 1 an.Casatoria a avut loc acolo,la fel si nașterea ... (vezi toată discuția)
Custodie copil nascut in elvetia claucla claucla buna ziua. eu stau in elvetia cu un croat si nu suntem casatoriti. avem un copil de 10 luni pe care el l-a recunoscut.avem autoritare parentala comuna.eu aici ... (vezi toată discuția)