Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma de transport
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma de transport

Buna ziua,
as dori sa va intreb daca doresc sa deschid un SRL,firma de transport si am domiciliul intr-o localitate,pot sa deschid firma intr-o alta localitate.Mentionez ca nu domiciliez la adresa din cartea de identitate.
Va multumesc
da....sediul social al firmei il veti stabili in orice localitate doriti.
Multumesc pentru raspuns.As mai dori sa stiu daca se face un contract de inchiriere pentru spatiu,sau care sunt mai exact procedurile.
in localitatea in care doriti sa va stabiliti sediul social, incheiati un contract de inchiriere(daca il incheiati cu o persoana fizica acesta trebuie inregistrat la Anaf) sau un contract de comodat in care specificati obiectul contractului: proprietarul inchiriaza/da spre folosinta spatiul din.......pentru a fi folosit ca sediu social al societatii.....