Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Societati legate/ partenere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Societati legate/ partenere

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Eu sunt asociat unic si administrator la o societate comerciala si sotul asociat unic si administrator la o alta societate comerciala. Una dintre ele furnizeaza mai mult de 70 % din materia prima celeilate societati. Se poate considera ca cele doua societati sunt legate sau partenere?
Multumesc!
Cu placere!

Nu uitati sa verificati aspectele fiscale. Mai bine sa stiti din timp de ele decat sa aflati in timpul unui control.