Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Informatii cu privire la coduri caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Informatii cu privire la coduri caen

Buna ziua, as dori sa deschid o cafenea-cofetarie -bacanie unde sa servesc ceaiuri si cafea dar si bauturi alcoolice. Doresc de asemenea servirea de prajituri (tarte, etc) facute in casa (ca la cofetarie) si vanzarea unor articole expuse gen: dulceturi, pateuri, condimente etc.
Ce coduri CAEN ar trebui sa am si ce autorizatii.
Am deja 5630 Baruri si alte activitati de servire a bauturilor, pentru bauturi cred ca e ok, pt restul ce as avea nevoie?
Pe situl Registrului Comertului aveti CAEN cu explicarea fiecarui cod.
[ link extern ]