Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Dorim sa angajam contabil într-o instituție publica.
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Dorim sa angajam contabil într-o instituție publica.

Dorim sa angajam contabil într-o instituție publica . E normal ca președintele sa fie inginer? Comisia nu tb sa fie formata din persoane cu pregătire de specialitate?
george-neagu, moderator
Persoanele nominalizate în comisia de concurs și în comisia de soluționare a contestațiilor, cu excepția secretarului, sunt, de regulă, salariați cu raport de muncă cu funcții de conducere sau funcții de execuție pentru care este prevăzut cel puțin același nivel de studii, grad profesional sau aceeași treaptă profesională, după caz.