avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... In domeniul de beauty ca si SRL pot sa am colaborare ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

In domeniul de beauty ca si SRL pot sa am colaborare cu un alt SRL?

In domeniul de beauty ca si SRL pot sa am colaborare cu un alt Srl,care presteaza servicii de beauty in cadrul salonului.Daca da in ce conditii?
Ultima modificare: Luni, 8 Aprilie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Microfon , utilizator 16:34, 9 Aprilie 2024
Buna ziua,

Puteti perfecta un contract de prestari servicii.

Veti respecta activitatile autorizate.

Totodata, veti putea perfecta un contract de colaborare.

Autorizatiile de functionare trebuie sa le am eu pe srl-ul respectiv ,colega doar cea de la Directia Sanitara Publica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl cu caen servicii medicale DanSavu DanSavu Buna ziua, Inteleg ca pt.a presta servicii de medic dentist a fost scos in afara legii PFA ul, avand ca variante CMI si SRL. Intrebarea mea este: daca ... (vezi toată discuția)
Autorizatie mediu DnaMagda DnaMagda Buna ziua! Va contactez in legatura cu o posibila autorizatie de mediu. Zic posibila pentru ca nu stiu sigur daca as avea nevoie de aceasta sau nu. Sa va ... (vezi toată discuția)
Srl / pfa topmasaj topmasaj salut! va rog sa imi spuneti daca un srl al carui asociat unic sunt poate avea relatii comerciale cu un pfa care de fapt tot eu sunt. mai concret, vreau sa ... (vezi toată discuția)