Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Dacă avem un spațiu închiriat la Vodafone în baza ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Dacă avem un spațiu închiriat la Vodafone în baza unui contract

Dacă avem un spațiu închiriat la Vodafone în baza unui contract și primim chiria direct în contul Asociației, fara sa primim sau sa emitem factura, ne mai înregistrăm în SPV?
george-neagu, moderator
nu pt ca e chiria scutita de TVA si nu exista obligatia emiterii facturii .
Pentru relatia cu Vodafone nu, dar pentru a primi facturile de utilitati cred ca da. Pentru alte achizitii cu bon fiscal pe CUI nu.