Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Va rog sa ma ajutați cu un model de cerere ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Va rog sa ma ajutați cu un model de cerere pentru ...

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutați cu un model de cerere pentru reparații subsol bloc adresata primăriei.
Mulțumesc!
Nu cred ca veti gasi un astfel de model, primaria nu este obligata sa faca astfel de reparatii, Faceti contract cu o firma specializata in astfel de lucrari.
latka, utilizator
Dvs. nu trebuie sa va adresati Primariei direct, pentru ca asa cum zice si dl. moderator, primaria nu face astfel de reparatii. Contractul despre care vorbeste este facut de catre as. prop., nu de fiecare proprietar...
Adresati-va in scris - cu nr. de inregistrare, asociatiei de proprietari si solicitati repararea subolului, atasati niste fotografii, etc.
Ca sa fie mai credibil, pe cerere sa semneze mai multi proprietari din blocul/scare dvs.- cu nume -prenume, semnatuira.
Daca asociatia de prop. nu reactioneaza, puteti sa va adresati Primariei - Compartimentul asociatii de proprietari si reclamati conducerea as. prop.
Succes!