Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, concubinul meu executa o pedeapsa pentru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, concubinul meu executa o pedeapsa pentru cateva furturi ...

Buna ziua , concubinul meu executa o pedeapsa pentru cateva furturi de 1 an si 3 luni iar acum se judeca pe.rol cu o talharie simpla , ce pedeapsa credeti ca va rezulta ? Este posibil sa fie minimul? Prejudiciul este achitat .
Buna ziua, chiar nu se poate spune. In situatia dvs trebuie vazut dosarul. De obicei o talharie este talharie. Daca mai este si in recidiva cu furtul este mai grav. Sau eventual si cu alte fapte. Daca este doar in concurs, ar putea rezulta ceva mai mic ca pedeapsa. Insa, repet talharia este talharie.