Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Un asociat unic locuieste in apartamentul proprietatea ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Un asociat unic locuieste in apartamentul proprietatea firmei

Un asociat unic locuieste in apartamentul proprietatea firmei sale. Ce act trebuie sa incheie cu firma respectiva? E obligat sa achite chirie?Multumesc
george-neagu, moderator
Nu trebuie sa achite chirie si nici nu trebuie sa faca vreun act cu firma sa. Dar daca vreti sa aveti totusi o hartie faceti un contract de comodat - imprumut gratuit de folosinta - si asta e tot.