Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributia la sanatate la venitul din investitii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributia la sanatate la venitul din investitii

Salariatii care platesc deja contributia la sanatate la peste 60 de salarii minime pe economie, in cazul in care realizeaza venituri din investitii (dobanzi, dividende) de peste 6 salarii minime pe economie, trebuie sa depuna D212 pentru plata CASS ?
george-neagu, moderator
da , chiar daca sunt si salariati.