avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... O firmă de consultanță mi-a luat banii fara sa ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

O firmă de consultanță mi-a luat banii fara sa ofere nimic

Am semnat un contract pentru consultanta fonduri europene, am platit suma ceruta (peste 2000 Euro).
Modul cum au gestionat ei relatia cu mine a fost foarte defectuoasa si am fost foarte nemultumit. Au raspuns la mailuri si dupa 3 saptamani. Nu m-au anuntat de toate problemele care pot aparea in procesul finantarii. Toate acestea le pot dovedi in instanta prin schimburi de mailuri si mesaje.

Am solicitat dupa aceea rezilierea contractului si returnarea sumei platite. Au refuzat si urmeaza ca acest contract sa fie reziliat si sa raman definitiv fara bani.

Credeti ca am ce sa fac in instanta?


Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Mai 2024
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:19, 11 Mai 2024
In contractul semnat ce se mentioneaza in situatia in care una din parti nu-si indeplineste obligatiile asumate?
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Mai 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de reziliere vodafone AninaPirvu AninaPirvu Buna ziua.In luna octombrie am fost invaluita in noianul vorbelor frumoase de catre un consultant vodafone..ca ne da doua tel mobile..mie si sotului..plus o ... (vezi toată discuția)
Cum reziliez un contract cu o firma de curierat? overburn overburn Cum pot rezilia un contract pe o perioada determinata cu o firma de curierat in cazul in care constat ca aceasta nu si-a indeplinit obligatiile contractuale ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract telefonie mobila legea 161/2010 cristi_cj cristi_cj Buna , in urma cu un an am semnat un contract cu o companie de telefonie mobila (un abonament) iar acum m-am prezentat la un ghiseu pentru a notifica aceasta ... (vezi toată discuția)