Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... O firmă de consultanță mi-a luat banii fara sa ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

O firmă de consultanță mi-a luat banii fara sa ofere nimic

Am semnat un contract pentru consultanta fonduri europene, am platit suma ceruta (peste 2000 Euro).
Modul cum au gestionat ei relatia cu mine a fost foarte defectuoasa si am fost foarte nemultumit. Au raspuns la mailuri si dupa 3 saptamani. Nu m-au anuntat de toate problemele care pot aparea in procesul finantarii. Toate acestea le pot dovedi in instanta prin schimburi de mailuri si mesaje.

Am solicitat dupa aceea rezilierea contractului si returnarea sumei platite. Au refuzat si urmeaza ca acest contract sa fie reziliat si sa raman definitiv fara bani.

Credeti ca am ce sa fac in instanta?

Multumesc
Manuela Rășină, administrator
In contractul semnat ce se mentioneaza in situatia in care una din parti nu-si indeplineste obligatiile asumate?
Cornel Vasile, Consilier juridic