avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depozit bancar în cont curent fără dobanda
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depozit bancar în cont curent fără dobanda

Bună ziua.
Dacă am un depozit bancar în cont curent fără a genera dobânda, mai trebuie să depun declarație la fisc ?
Ultima modificare: Luni, 13 Mai 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 11:29, 13 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista DEPOZIT bancar in cont curent, care sa nu aiba termen si dobanda.

In contul curent pot fi doar bani disponibili, dar nu constituiti depozit, si e adevarat ca dobanda la contul curent poate fi ZERO%.
Ultima modificare: Luni, 13 Mai 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comision de administrare depozit bancar tea_florescu tea_florescu Buna ziua, in anul 2010 am constituit un depozit bancar de 10000 lei la o banca din tara. In septembrie 2015 am primit un mail de la banca prin care imi face ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, cass/cas va rog sa ma ajutati cu un raspus si spuneti-mi ... Talla Talla Buna ziua, CASS/CAS Va rog sa ma ajutati cu un raspus si spuneti-mi care este procedura. Referitor la plata CASS pentru 2023. 1. Daca nu ridic ... (vezi toată discuția)
Probleme cu dividende si venituri din dobanzi pentru subventie caldura Alin_122 Alin_122 Buna ziua, Am o mare problema si am nevoie de ajutorul vostru. Bunica mea \\"pensionara cu o pensie de ~450RON\\" si cu fratele meu \\"Student\\", au ... (vezi toată discuția)