avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. Se poate executa silit o moștenire care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. Se poate executa silit o moștenire care are clauza ...

Bună seara.

Se poate executa silit o moștenire care are clauza cu rămâne după ce nu vor mai fi părinții? Ce însemnă in termeni juridici " redeschisă" ? bănuiesc că este vorba de clauză!
Cel mai recent răspuns: Liliana Gradinaru , Avocat 11:49, 14 Mai 2024
Moștenirea nu are nicio clauza.
Dvs ați încheiat un contract. De care?
va poate executa silit, da. ir clauza ramane daca parintii traiesc.
Contract cu întreținere cu clauză de uzufruct viager
Da, se poate executa silit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O intrebare eu sunt trecuta ca si mostenitoare in ... Gagalicea Gagalicea Buna seara.. O intrebare eu sunt trecuta ca si mostenitoare in actele pe apartament.. Daca parintii mei divorțează ca asta urmareste tatal meu cu amenintari, ... (vezi toată discuția)
Testament sau vanzare cu clauza de renta viajera? ioanacnc ioanacnc Buna ziua! Am nevoie de ajutorul dumneavoastra! Ce tip de act trebue sa inchei, la notariat, cu mama mea, pentru a mosteni apartamentul la care ea este ... (vezi toată discuția)
Declaratie de renuntare la drept GAGIU1982 GAGIU1982 Buna ziua, vreau sa-l despagubesc pe fratele meu pentru casa care ne va ramane noua dupa moartea parintilor. Ce fel de acte trebuie sa facem? O sa-i dau o ... (vezi toată discuția)