Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. Se poate executa silit o moștenire care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. Se poate executa silit o moștenire care are clauza ...

Bună seara.

Se poate executa silit o moștenire care are clauza cu rămâne după ce nu vor mai fi părinții? Ce însemnă in termeni juridici " redeschisă" ? bănuiesc că este vorba de clauză!
Moștenirea nu are nicio clauza.
Dvs ați încheiat un contract. De care?
va poate executa silit, da. ir clauza ramane daca parintii traiesc.
Contract cu întreținere cu clauză de uzufruct viager
Da, se poate executa silit.