Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Certificat de clasificare închiriere casa de vacanta ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Certificat de clasificare închiriere casa de vacanta in scop turistic?

Bună seara! Pt a închiria o casa de vacanta in scop turistic,că persoana fizica,este nevoie de certificat de clasificare?
george-neagu, moderator
Pentru, casa de vacanță/cabana, 4 camere, se eliberează certificat de clasificare turistică ?
Operatorii economici persoane fizice pot solicita clasificarea doar pentru un număr maxim de 7 camere încadrate la tipul de structură de primire turistică apartamente și/sau camere de închiriat în locuințe familiale proprietate personală, indiferent de numărul de locuințe în care sunt situate acestea.