Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua, familia mea impreuna cu alte 7 familii ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua, familia mea impreuna cu alte 7 familii locuim intr-un ...

Buna ziua,familia mea impreuna cu alte 7 familii,locuim intr-un bloc construit in anul 1965 pe raza localitatii Isalnita Dolj.In anii 2000,limitele teritoriale ale Municipiului Craiova s-au extins,au preluat in administrare si zona cu blocul si Municipalitatea a lasat blocul nostru in extravilan,fara un PUZ si fara nomenclatura stradala obligatorie pentru eliberare carte de identitate,mentionez ca toate cele 8 familii au contracte de proprietate,cadastru si carte funcciara pe extravilan,a fost singura varianta posibila.Dupa numeroase sesizari la Primarie pentru rezolvarea situatiei,raspunsul a fost ca noi proprietarii trebuie sa suportam costurile Puz-ului,costuri foarte mari pentru noi si nu ne permitem.
Intrebare - Daca blocul nostru a fost construit in anul 1965 cu toate autorizatiile si avizele necesare construirii,cu cadastru pe teritoriul localitatii Isalnita si dupa cumpararea apartamentelor cu dezmembrare, cadastru individual pe fiecare apartament ,cum putem obliga Primaria sa ne faca Puz,sa ne faca cale de acces,sa ne elibereze nomenclatura stradala tinand cont de aceste aspect?
Multumesc
primaria nu face PUZ-uri, doar le aproba