Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua , va rog imi spuneți dacă instruirea ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua , va rog imi spuneți dacă instruirea periodică in ...

Buna ziua , va rog imi spuneți dacă instruirea periodică in cazul SU se face
de cadrul tehnic PSI sau de catre seful ierarhic superior .
Vă mulțumesc frumos .
Instruirea periodica si in cazul SU se efectueaza de catre conducatorul locului de munca.
Buna ziua , Va mulțumesc frumos pentru raspuns si se verifica de catre seful conducatorului locului de munca sau de cadru tehnic PSI ?
MariaTocileanu, utilizator
Respectati mentiunile din fisa de instruire psi-su.
Cadrul psi, angajatorul, inspectorii de profil pot verifica prin sondaj, mentiunile din fisa de instruire.
Seful conducatorului locului de munca verifica lunar modul de instruire si completare fise individuale de instruire.