Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua sunt în pragul de a fi executat silit de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua sunt în pragul de a fi executat silit de banca prin ...

Bună ziua sunt în pragul de a fi executat silit de banca prin executor judecătoresc. AM POPRIRE PE SALARIU SI ACUM MIA VENIT PE IMOBILUL CARE AM ACT DE DONATIE CU UZUFRUCT SI UN TWREN DOBANDIT PRIN DONATIE DE LA PARINTII MEI .
CE POT FACE ,AM INTELES CA ACESTEA NU SE POT EXECUTA ?PARINTII VOR SA IMI STRICE ACTUL DE DONATIE LA AMBELE PENTRU ACESTE PROBLEME CREATE
Se poate executa silit orice bun avut în proprietate.
Ați înțeles foarte greșit că donațiile de la părinți nu pot fi executate.

Donația este irevocabilă, deci părinții dvs nu mai pot face nimic ca să anuleze donațiile.
Cel mai probabil, executorul le va vinde la licitație.
Dapix, utilizator