avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua sunt în pragul de a fi executat silit de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua sunt în pragul de a fi executat silit de banca prin ...

Bună ziua sunt în pragul de a fi executat silit de banca prin executor judecătoresc. AM POPRIRE PE SALARIU SI ACUM MIA VENIT PE IMOBILUL CARE AM ACT DE DONATIE CU UZUFRUCT SI UN TWREN DOBANDIT PRIN DONATIE DE LA PARINTII MEI .
CE POT FACE ,AM INTELES CA ACESTEA NU SE POT EXECUTA ?PARINTII VOR SA IMI STRICE ACTUL DE DONATIE LA AMBELE PENTRU ACESTE PROBLEME CREATE
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 10:59, 29 Aprilie 2024
Se poate executa silit orice bun avut în proprietate.
Ați înțeles foarte greșit că donațiile de la părinți nu pot fi executate.

Donația este irevocabilă, deci părinții dvs nu mai pot face nimic ca să anuleze donațiile.
Cel mai probabil, executorul le va vinde la licitație.
Ultima modificare: Luni, 29 Aprilie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita iulian56 iulian56 Buna ziua tuturor ! Daca Banca sau orice creditor, persoana juridica sau fizica, a procedat la punerea in aplicarea a executarii silite prin poprire pe ... (vezi toată discuția)
Probleme cu banca dodorel62 dodorel62 Daca am contactat un credit bancar de la o anumita banca pentru a-mi cumpara anumite bunuri si la acel moment cand am luat creditul aveam un salariu mare iar ... (vezi toată discuția)
Info executare silita scarlatvera7 scarlatvera7 Am facut un credit cu garantie ipotecara rang I asupra unui teren. In acest moment executarea silita s-a infiintat; deocamadata cu poprire asupra conturilor ... (vezi toată discuția)