avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 663 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Rectificativa si creditare societate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Rectificativa si creditare societate

Administratorul unui SRL a creditat societatea in anii 2020-2022 , in ultimul trimestrul IV al anului 2023 a trecut la impozit pe profit.
Administratorul doreste ca suma din creditare sa fie trecuta la profit, se poate da o rectificativa pentru trimestrul 3 al anului 2023, tinand cont ca atuncea era la impozit pe venit ?

Alte discuții în legătură

Declaratia 101 cu probleme mihadoro07 mihadoro07 Buna seara, am si eu o problema. In anul 2010 primele 3 trimestre am depus decl 100 cu imp forfetar. In ultimul trimestru nu am mai depus decl. 100. Acum cand ... (vezi toată discuția)
Declarare eronata impozit profit 2007! ajutor adriana.negoita adriana.negoita Buna ziua! Am nevoie de un sfat pentru rezolvarea urmatoarei probleme: La 25.01.2008 prin intermediul declaratiei 100 o societate a declarat impozit pe ... (vezi toată discuția)
Dividendele din trimestrul iv al anului 2022. ipuskas41 ipuskas41 Dividende din trimestrul IV al anului 2022 neputand fi distribuite inainte de 01 01 2023, cum se vor taxa in 2023 ,cu 5% sau 8% ,avand in vedere ca deja toate ... (vezi toată discuția)