Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Poza făcută fără acord
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Poza făcută fără acord

Lucrez in cadrul unui eveniment și mi-am luat o pauza de 10 minute. Toate taskurile mele sunt făcute, nu exista probleme. Coordonatoarea mi-a făcut poza fara acordul meu și când am întrebat-o de ce mi-a făcut poze mi-a răspuns "pentru că așa vreau eu". Menționez că nu am semnat un acord în care sa fiu fotografiata. Intenția ei este probabil sa se plângă șefului. Pot sa o reclam? I-am spus să șteargă poza și mi-a zis că e in spatiu public.
Bleach1, utilizator
ce nu e interzis e permis. in acord scrie ca nu sunteti de acord sa fiti fotografiata? puteti reclama doar in momentul in care poza e FOLOSITA