Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Regimul fiscal, ce taxe si impozite trebuie plătite?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Regimul fiscal, ce taxe si impozite trebuie plătite?

Buna ziua, care este regimul fiscal, ce taxe si impozite trebuie sa platesc pentru un export de incaltaminte produsa in Romania si vanduta catre Canada. Transportul se va efectua maritim. Multumesc
george-neagu, moderator
TVA e scutita pt export de bunuri iar impozitul e in functie de categoria firmei ( micro sau 16% la profit).
Multumesc pentru raspuns!