Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lucrez intr-o companie ce activeaza in domeniul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lucrez intr-o companie ce activeaza in domeniul constructiilor, ...

Lucrez intr-o companie ce activeaza in domeniul constructiilor, la ultimul salariu am primit cu 25% mai putin din suma totala, Salariul in contract este minim dar pana acum am luat mai mult, si au fost platite si la stat darile aferente. Problema este ca nu am fost anuntat inainte pe nici o cale. Este legal?
Ati vorbit cu angajatorul ?
Nu

Cornel Vasile a scris:

Ati vorbit cu angajatorul ?

Vorbiti cu acesta de ce ati primit suma respectiva, iar daca considerati ca este o nelegalitate sesizati ITM-ul si/sau promovati o actiune in instanta.