Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dacă partea reclamată a făcut apel și eu am ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dacă partea reclamată a făcut apel și eu am refuzat să facă ...

Dacă partea reclamată a făcut apel și eu am refuzat să facă avocatul meu întâmpinare , acesta a mers mai departe cu procesul și acum îmi cere onorariu. Sunt obligat să îi plătesc onorariul,mă amenințat că dacă nu își primește banii va apela la executor judecătoresc și că o să mă coste 5000 de lei onorariul acestuia.Ma poate obliga sa plătesc în condițiile în care i-am spus că renunț și nu am platit onorariul.
Dar din păcate pentru dumneavoastră, nu dați deloc date/detalii concrete.
Ce contract ați semnat cu avocatul personal, și ce fel de clauze ați convenit`?

Nu vă poate răspunde nici un specialist fără să detaliați toate datele contractuale.

Avocatul îl plătiți cu onorariu oricum pe baza contractului, și chiar dacă renunțați să depuneți întâmpinare, avocatul dvs personal, nu pierde nimic din onorariul convenit prin contract.
Dapix, utilizator
Ati semnat cu avocatul personal, si un contract de reprezentare pentru calea de atac, numita apel'?
Dapix, utilizator