Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara, desi s-a montat abuziv bariera de catre ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara, desi s-a montat abuziv bariera de catre presedintele celuilalt ...

Buna seara, desi s-a montat abuziv bariera de catre presed. celuilalt bloc si dezvoltator, am fost somata de dezvoltator sa comunic doar nr de tel doar a celor care au loc de parcare pt ca in 48 de ore se va pune in functiune. Ce se poate face in aceasta situatie pina la instanta, pt a impiedica punerea in functiune a barierei ( in afara de notificare )? Luand legatura cu CEXUL celuilalt bloc nici ei nu au fost de acord dar ce putem face sa impiedicam punerea in functiune a barierei ?
cirnu72, utilizator
Pana la instanta fara notificari? Nu mai sunt actiuni juridice, incercati actiuni civile. Nu inteleg insa de ce respingeti din start anumite posibilitati, cred ca nu stiti cat de bine ar functiona unele. Oricum vorbiti cu un avocat sa vada a cui e proprietatea, care presedinte, al cui, ce dezvoltator, ce alta varianta de a accesa proprietatea aveti etc. Nu stim prea multe.
Liliana Gradinaru, Avocat