Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua ,sotul meu a primit o citatie , dar a venit ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua ,sotul meu a primit o citatie , dar a venit pe adresa ...

Buna ziua ,sotul meu a primit o citatie , dar a venit pe adresa soacrei mele , daca nu se prezinta prima data la tribunal ....mai tarziu va putea pune probe la dosar? sunt inculpati in jur de 10 persoane dintre care 4 sunt plecati din tara.Multumesc frumos
Buna ziua. Si dumneavoastra cu sotul dumneavoastra nu locuiti in acelasi loc cu soacra?
Buna dimineata , noi locuim in Baia mare si soacra mea la tara , o nepoata dea dansei le a trimis citatie( are si soacra si inca 3 frati dea sotului , dintre care doar ununl sta cu dansa)
Inseamna ca acolo isi are domiciliul dansul. Daca se considera necesara prezenta dansului pentru solutionarea cauzei, se poate emite impotriva sa mandat de aducere. Daca are posibilitatea sa mearga, in opinia mea ar trebui sa isi angajeze in primul rand un avocat si sa incerce sa se prezinte la toate termenele de judecata. Pentru a nu va trezi cu o solutie neplacuta din partea instantei la finalul procesului.