Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Ce facem cu cei de la 50 de ani in sus?
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Ce facem cu cei de la 50 de ani in sus?

Eu sunt somer la varsta de 56 de ani Vad ca in prezenta lege acesti oameni sunt ignorati total.Se vede grija usl pentru amarati.
Puteti face o intreprindere individuala, PFA, prin care puteti desfasura o activitate in care aveti experienta.
Interesati-va la AJOFM de posibilitatea de a face cursuri gratuite de specializare/recalificare.
Oare conteaza care sunt cele 3-4 litere, ca este FSN, USL, PDL, PNL, UDMR, PRM, PCR, XXL, XXX, iar lista poate continua, a interesat din 1990 si pana in prezent pe cineva de populatia tarii ( nu vorbesc inainte de alegeri cand alearga TOTI cu limba scoasa si cu buzele tuguiate ca sa ne pupe in trei litere).
Ares-3, moderator
Aici depinde de ce stiti sa faceti. Daca sunteti un bun profesionist/specialist pe un anumit domenii, vă veti găsi mereu de lucru, altfel, mai putin.
V-am spus ca am facut cursuri de agent de paza dar nu gasesc de lucru de vina fiind varsta.
Va puteti recalifica pe alt domeniu