avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 238 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Norme Legea 125/2014
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Norme Legea 125/2014

In Monitorul Oficial 878/03/12/2014 a fost publicat Ordinul nr. 2073/1623/2014 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Legii nr. 125/2014 privind scutirea de la plată a unor debite provenite din pensii, precum şi a Procedurii de efectuare a restituirilor

[ link extern ] -

Alte discuții în legătură

Pensie de urmas calculata gresit. returnare suma petcumihai23 petcumihai23 Buna ziua, astazi am primit o decizie cum ca pe o anumita perioada pensia de urmas pe care am primit-o eu si sora mea a fost calculata gresit si ca trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Scutirea de la plată a unor debite provenite din pensii giocont giocont A fost abrogat alineatul. 2 al articolului 10 din Normele metodologice de aplicare a prevederilor Legii nr. 125/2014 privind scutirea de la plată a unor ... (vezi toată discuția)
Amnistie fiscala-pensie de urmas daniel1948 daniel1948 Dorec si eu putin ajutor.In urma recentei amnsitii fiscale pentru pensionari,pot beneficia si eu daca am avut pensie de urmas?Pana in urma cu putin timp aveam ... (vezi toată discuția)