avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 246 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... consum droguri
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

consum droguri

Buna ziua. Intrebarile mele ar fi multe,dar ma voi rezuma numai la cateva aspecte mai importante(pentru mine:) )

As dori sa aflu daca se face vreo diferenta daca cineva este prins cu o cantitate mai mica sau mai mare de cannabis asupra lui, ma refer la 1-2 grame.
Exista vreo indulgenta la posesie mai mic de 10grame?(zvonuri)

Daca intr-un caz de genu, se admite ca "da, consum, si atat, nu am treaba cu traficul de droguri" conteaza?

Care ar fi sanctiunile teoretice si cele reale aplicate pentru aceste situatii.
Multumesc
Ultima modificare: Duminică, 5 Aprilie 2009
vaidelegilenoastre, utilizator
vaidelegilenoastre a scris:

Buna ziua. Intrebarile mele ar fi multe,dar ma voi rezuma numai la cateva aspecte mai importante(pentru mine:) )

As dori sa aflu daca se face vreo diferenta daca cineva este prins cu o cantitate mai mica sau mai mare de cannabis asupra lui, ma refer la 1-2 grame.
Exista vreo indulgenta la posesie mai mic de 10grame?(zvonuri)

Daca intr-un caz de genu, se admite ca "da, consum, si atat, nu am treaba cu traficul de droguri" conteaza?

Care ar fi sanctiunile teoretice si cele reale aplicate pentru aceste situatii.
Multumesc



Nu ar fi mai bine sa stati locului?:)
Din nimic pot aparea probleme.
Asta doriti?
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

vaidelegilenoastre a scris:

Buna ziua. Intrebarile mele ar fi multe,dar ma voi rezuma numai la cateva aspecte mai importante(pentru mine:) )

As dori sa aflu daca se face vreo diferenta daca cineva este prins cu o cantitate mai mica sau mai mare de cannabis asupra lui, ma refer la 1-2 grame.
Exista vreo indulgenta la posesie mai mic de 10grame?(zvonuri)

Daca intr-un caz de genu, se admite ca "da, consum, si atat, nu am treaba cu traficul de droguri" conteaza?

Care ar fi sanctiunile teoretice si cele reale aplicate pentru aceste situatii.
Multumesc



Nu ar fi mai bine sa stati locului?:)
Din nimic pot aparea probleme.
Asta doriti?

=D>

nu ar fi mai bine sa discutam legi si informatii cu si despre legi decat moralitate?
De asta s-a facut acest forum

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trafic de droguri de risc diana1_andra diana1_andra Se va schimba ceva de la 1 februarie la traficul de droguri sau va ramane la fel? (vezi toată discuția)
Noul cod penal inamiu inamiu Subiect: Noul cod penal Buna ziua! Sotul meu a fost condamnat la instanta de fond si anume Tribunalul la urmatoarele pedepse: 12 ani -Legea 143/2000 art.2 ... (vezi toată discuția)
Citatie demaggio demaggio salut,mi`a venit o citatie si am nelamuriri la ea, suna in felu urmator : in calitate de inculpat, pentru Fond - consumul ilicit de droguri (legea ... (vezi toată discuția)