Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... consum droguri
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

consum droguri

Buna ziua. Intrebarile mele ar fi multe,dar ma voi rezuma numai la cateva aspecte mai importante(pentru mine:) )

As dori sa aflu daca se face vreo diferenta daca cineva este prins cu o cantitate mai mica sau mai mare de cannabis asupra lui, ma refer la 1-2 grame.
Exista vreo indulgenta la posesie mai mic de 10grame?(zvonuri)

Daca intr-un caz de genu, se admite ca "da, consum, si atat, nu am treaba cu traficul de droguri" conteaza?

Care ar fi sanctiunile teoretice si cele reale aplicate pentru aceste situatii.
Multumesc
vaidelegilenoastre, utilizator
vaidelegilenoastre a scris:

Buna ziua. Intrebarile mele ar fi multe,dar ma voi rezuma numai la cateva aspecte mai importante(pentru mine:) )

As dori sa aflu daca se face vreo diferenta daca cineva este prins cu o cantitate mai mica sau mai mare de cannabis asupra lui, ma refer la 1-2 grame.
Exista vreo indulgenta la posesie mai mic de 10grame?(zvonuri)

Daca intr-un caz de genu, se admite ca "da, consum, si atat, nu am treaba cu traficul de droguri" conteaza?

Care ar fi sanctiunile teoretice si cele reale aplicate pentru aceste situatii.
Multumesc

Nu ar fi mai bine sa stati locului?:)
Din nimic pot aparea probleme.
Asta doriti?
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

vaidelegilenoastre a scris:

Buna ziua. Intrebarile mele ar fi multe,dar ma voi rezuma numai la cateva aspecte mai importante(pentru mine:) )

As dori sa aflu daca se face vreo diferenta daca cineva este prins cu o cantitate mai mica sau mai mare de cannabis asupra lui, ma refer la 1-2 grame.
Exista vreo indulgenta la posesie mai mic de 10grame?(zvonuri)

Daca intr-un caz de genu, se admite ca "da, consum, si atat, nu am treaba cu traficul de droguri" conteaza?

Care ar fi sanctiunile teoretice si cele reale aplicate pentru aceste situatii.
Multumesc

Nu ar fi mai bine sa stati locului?:)
Din nimic pot aparea probleme.
Asta doriti?

=D>

nu ar fi mai bine sa discutam legi si informatii cu si despre legi decat moralitate?
De asta s-a facut acest forum