Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, am un apartament în care nu locuiește ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, am un apartament în care nu locuiește nimeni situat ...

Buna ziua,am un apartament în care nu locuiește nimeni situat în slatina.
intrebare: este normal să plătesc întreținere la asociația de locatari la fel ca cei care locuiesc în acel bloc (sau uneori cu 2-3lei mai puțin).menționez că suma este in jur de 50 lei unde nu este inclus decât cheltuielile cu curățenia (daca nu stau acolo nu fac mizerie),lumina pe scara(daca nu trec pe acolo nu se aprinde becul).cam asta ar fi deoarece fiecare este racordat la apă și canal separat,la gaze separat,la gunoi separat.
Pai este vointa multimii, a fost votata in parlamentul Romaniei, ca orice lege. Ca sa nu mai fie o povara financiara pentru dvs., vindeti proprietatea. Sau inchiriati.
latka, moderator
Mulțumesc de "sfat"

latka a scris:

Pai este vointa multimii, a fost votata in parlamentul Romaniei, ca orice lege. Ca sa nu mai fie o povara financiara pentru dvs., vindeti proprietatea. Sau inchiriati.