Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sotul a primit prin donatie de la tatal lui o casa. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sotul a primit prin donatie de la tatal lui o casa. Sotul meu ...

Sotul a primit prin donatie de la tatal lui o casa. Sotul meu are credit la banca si ii este teama ca banca ar putea sa i puna sub sechestru casa. Se poate sechestra un imobil primit prin donatie de la parinti?
Sigur ca se poate, este dreptul creditorului sa-si recupereze banii.
pericolul intervine daca nu isi plateste ratele la timp si ajunge la executare silita.