avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 172 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sotul a primit prin donatie de la tatal lui o casa. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sotul a primit prin donatie de la tatal lui o casa. Sotul meu ...

Sotul a primit prin donatie de la tatal lui o casa. Sotul meu are credit la banca si ii este teama ca banca ar putea sa i puna sub sechestru casa. Se poate sechestra un imobil primit prin donatie de la parinti?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:31, 23 Aprilie 2024
Sigur ca se poate, este dreptul creditorului sa-si recupereze banii.
pericolul intervine daca nu isi plateste ratele la timp si ajunge la executare silita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se intampla cu codebitorul intr-un credit nevoi personale cand titularul nu mai plateste si se ajunge la executare? angelatyb angelatyb in cazul in care titularul nu mai plateste creditul de nevoi personale in care nu sa girat cu bunuri ci doar cu salariile si se ajunge la executare ce se ... (vezi toată discuția)
Poprire copiilor ramqby ramqby Buna ziua.Se poate pune sechestru pe imobilul unui copil de 18ani,daca parintii au popriri?Multumesc frumos (vezi toată discuția)
Executare silita de urgenta ?pt un credit pt nevoi personale? cristina.l cristina.l buna ziua, ma scuzati ca intervin asa dar am o problema si am nevoie urgent daca se poate de un sfat al cunoscatorilor pe scurt ..acum a primit prin posta ... (vezi toată discuția)