Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara ! Va rog sa ma lămuriți ... sunt intr-o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara ! Va rog sa ma lămuriți ... sunt intr-o situație ...

Bună seara ! Va rog sa ma lămuriți ... sunt intr-o situație cu soțul. Eu am muncit o groaza de ani în Austria, el se ocupa de anumite " afaceri" însă nu a muncit cu carte de munca . Suntem căsătoriți. Pe perioada căsătoriei, am construit o casa . Am căzut de comun acord ca aceasta casa sa îmi apartina în totalitate cu ,condiția sa ii dau 10.000€,dar sa nu divorțam. În cazul în care vom avea probleme familiare , la divort va fii mai ușor. Întrebarea mea este : ce trebuie sa fac ? Ce demersuri se fac ? Țin sa menționez ca în caz de divorț, eu rămân cu ,copilul în casa și el are pretenția doar la acești bani pentru a ceda partea lui . În cazul în care ii dsu banii , pe rand ,se fac niște acte doveditoare presupun ,nu? Mulțumesc anticipat
Doresc niște sfaturi în aceasta situație, va rog . Trebuie sa plec de la un sfat , apoi o acțiune. Vreau sa masor de 10 ori și sa tai o data !