Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua. am in proprietate 2 locuinte. in una din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua. am in proprietate 2 locuinte. in una din ele nu locuieste ...

buna ziua.
am in proprietate 2 locuinte.
in una din ele nu locuieste nimeni.
de ce trebuie sa platesc servicii de salubritate si pentru locuinta
unde nu locuieste nimeni.
multumesc.
LuciBunicul, utilizator
Trebuie să plătiți lunar COTA PARTE INDIZIVĂ, chiar dacă acolo nu mai locuiește nimeni.
Cota parte indizivă n-are nici o legatură cu salubritatea.
Vedeti ce scrie in regulamentul de salubrizare, pe site-ul primariei de care apartineti. Regulamentul respectiv e votat in HCL. In mod normal nu trebuia sa platiti. Se da o declaratie pe propria raspundere in sensul asta, ca nu locuieste nimeni in a doua proprietate.

LuciBunicul a scris:

buna ziua.
am in proprietate 2 locuinte.
in una din ele nu locuieste nimeni.
de ce trebuie sa platesc servicii de salubritate si pentru locuinta
unde nu locuieste nimeni.
multumesc.