avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua. am in proprietate 2 locuinte. in una din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua. am in proprietate 2 locuinte. in una din ele nu locuieste ...

buna ziua.
am in proprietate 2 locuinte.
in una din ele nu locuieste nimeni.
de ce trebuie sa platesc servicii de salubritate si pentru locuinta
unde nu locuieste nimeni.
multumesc.
Ultima modificare: Luni, 8 Aprilie 2024
LuciBunicul, utilizator
Cel mai recent răspuns: LuciBunicul , utilizator 11:05, 28 Aprilie 2024
Trebuie să plătiți lunar COTA PARTE INDIZIVĂ, chiar dacă acolo nu mai locuiește nimeni.
Cota parte indizivă n-are nici o legatură cu salubritatea.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vedeti ce scrie in regulamentul de salubrizare, pe site-ul primariei de care apartineti. Regulamentul respectiv e votat in HCL. In mod normal nu trebuia sa platiti. Se da o declaratie pe propria raspundere in sensul asta, ca nu locuieste nimeni in a doua proprietate.

LuciBunicul a scris:

buna ziua.
am in proprietate 2 locuinte.
in una din ele nu locuieste nimeni.
de ce trebuie sa platesc servicii de salubritate si pentru locuinta
unde nu locuieste nimeni.
multumesc.

multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, as dori să știu dacă e normal ca pentru ridicarea ... artimon artimon Bună ziua , as dori să știu dacă e normal ca pentru ridicarea gunoiului menajer să plătesc preț întreg și pentru locația din buletin și pentru casa ... (vezi toată discuția)
De ce primariia te obliga sa platesti salubritate pt..o adresa ... marcelutza marcelutza De ce primariia te obliga sa platesti salubritate pt..o adresa unde NU LOCUIESTE NIMENI?De ce sa platesc un serviciu de care Nu Beneficiez? Este legala o ... (vezi toată discuția)
Este normal sa platesc gunoiul la o casa ne locuita unde parintii ... Gratielamicu Gratielamicu Este normal sa platesc gunoiul la o casa ne locuita unde parintii au decedat si nu sta nimeni de ani de zile? (vezi toată discuția)