avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... - când expiră asigurarea auto – pentru mașina ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

- când expiră asigurarea auto – pentru mașina instituției ...

- când expiră asigurarea auto – pentru mașina instituției ?
Bună dimineața !
În Contractul de asigurare auto se scrie că valabilitatea Contractului este până la data 12.04.2024.
Vă rog să mă ajutați cu un răspuns:
1. - cum se calculează corect termenul de valabilitate ? Care este ultima zi, când mai este valabil Contractul ?
Contractul de asigurare auto este valabil și astăzi, 12.04.2024 ? sau ultima zi de valabilitate a fost ieri, 11.04.2024 ?
2. - în ce zi trebuie făcut Contractul ? adică, din ce zi să înceapă alt Contract de asigurare auto ?
Vă mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: oanaportar , utilizator 09:47, 26 Aprilie 2024
termenul e scris pe polita de asigurare, aia e ultima zi, cat scrie acolo.. pt urmatoarea asigurare, alegeti data de maine.
Vă mulțumim frumos pentru răspuns !
Așa s-a procedat.
Ultima modificare: Vineri, 26 Aprilie 2024
oanaportar, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat fiscal auto ContSters274839 ContSters274839 Rugaminte de a ma ajuta in urmatoarea problema: Am fost azi sa scot certificatul fiscal auto( mentionez ca masina este pe numele meu) si spre surprinderea ... (vezi toată discuția)
Ziua exacta expirare contract casutza casutza Buna ziua, Va rog sa ma lamuriti care e ziua de expirare a unui contract cu o valabilitate de 5 ani, incheiat la data de 08.12.2011. Data de expirare este ... (vezi toată discuția)
Furt din autovehicol venturianov venturianov buna dimineata! ieri am avut o dauna! autoturismul personal a fost \"violat\" de unde s-a furat un CD şi un detector radar. am trecut pe la politie unde ... (vezi toată discuția)