Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua. Într-un proces in care obiectul dosarului ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua. Într-un proces in care obiectul dosarului este procedura ...

Buna ziua. Într-un proces in care obiectul dosarului este procedura insolventei unui srl, alături de ANAF apare ca și creditor primăria municipiului. Cu ANAF înțeleg, dar ce treaba are primaria?
Bună seara! Dacă are calitatea de creditor, înseamnă ca societatea în insolvență avea datorii către primărie.

Alexandra Dogaru a scris:

Bună seara! Dacă are calitatea de creditor, înseamnă ca societatea în insolvență avea datorii către primărie.

Nu cred ca aveam vreo datorie la primaria Municipiului unde are sediul social societatea, deoarece activitatea s-a desfășurat într-un alt Municipiu