avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua. Într-un proces in care obiectul dosarului ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua. Într-un proces in care obiectul dosarului este procedura ...

Buna ziua. Într-un proces in care obiectul dosarului este procedura insolventei unui srl, alături de ANAF apare ca și creditor primăria municipiului. Cu ANAF înțeleg, dar ce treaba are primaria?
Cel mai recent răspuns: mnegici , utilizator 13:45, 20 Aprilie 2024
Bună seara! Dacă are calitatea de creditor, înseamnă ca societatea în insolvență avea datorii către primărie.


Alexandra Dogaru a scris:

Bună seara! Dacă are calitatea de creditor, înseamnă ca societatea în insolvență avea datorii către primărie.


Nu cred ca aveam vreo datorie la primaria Municipiului unde are sediul social societatea, deoarece activitatea s-a desfășurat într-un alt Municipiu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ssrl cu datorii la finante tory74 tory74 am un srl cu datorie la finante de16000 lei as vrea sa inchid srl fara sa mai platesc datoria se poate si cum se procedeaza se poate ocupa contabilul de toare (vezi toată discuția)
Datorie la anaf notafraiddd notafraiddd Datorie la ANAF Buna, in 2008 am infintat o firma impreuna cu sotul meu si inca un asociat. Toti aveam functia de administrator. Eu si sotul meu nu ne-am ... (vezi toată discuția)
Insolventa datorii stat ContSters194995 ContSters194995 Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: O societate comerciala are datorii la bugetul de stat. Datoriile au deja o vechime de peste 2 ani, de cand societatea ... (vezi toată discuția)