Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Mă puteți ajuta și pe mine cu o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Mă puteți ajuta și pe mine cu o informație? Daca ...

Buna ziua. Mă puteți ajuta și pe mine cu o informație? Daca sunt polițist local, pot presta activitati Uber/Bolt in cadrul unei flote ?
Polițistului local îi este interzis:
....
e) să efectueze, direct sau prin persoane interpuse, activități de comerț ori să participe la administrarea sau conducerea unor operatori economici, cu excepția calității de acționar;
....
g) să dețină orice altă funcție publică sau privată pentru care este salarizat, cu excepția funcțiilor didactice din cadrul instituțiilor de învățământ, a activităților de cercetare științifică și creație literar-artistică;