avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 203 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Prietena mea are 17 ani vrea sa se mute la mine.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Prietena mea are 17 ani vrea sa se mute la mine.

Bună ziua, vin și eu cu o întrebare.
Prietena mea are 17 ani, locuiește în Germania, părinții ei sunt divorțați și locuiește cu mama ei și tatăl vitreg si sora ei mai mica.
Din păcate are parte de un tratament foarte neplăcut, sora ei o injura, o loveste ii fura lucrurile, chiar și unele cadouri de relație, iar mama ei ii face galerie și nu ii spune nimic, mai mult decat atât, mama ei doar pe ea o învinuieste de tot ce se întâmplă. Are cele mai mari note de la școală își vede de învățat face curat în casă nu pleacă teleleu, dar cu toate astea tot ea este cea care este batjocorită.
Am și eu o întrebare în condițiile astea are cum sa se mute la mine?
Ținând când ca și părinți mei sunt de acord, o să se țină în continuare de școală. Chiar și de facultate. Politia are ce sa face în condițiile în care ea pleacă de buna voie ?
Menționez faptul ca prietena mea are buletin de Romania, iar eu locuiesc în România
Ultima modificare: Luni, 6 Mai 2024
MrPeat, utilizator
Cel mai recent răspuns: MrPeat , utilizator 13:45, 7 Mai 2024
Sa se tina de școală unde?
Înțeleg ca în momentul de față, ea studiază în Germania. Iar pentru mutatul la un liceu din România, are nevoie și de acordul părinților.
Ultima modificare: Luni, 6 Mai 2024
raluk0207, utilizator


raluk0207 a scris:

Sa se tina de școală unde?
Înțeleg ca în momentul de față, ea studiază în Germania. Iar pentru mutatul la un liceu din România, are nevoie și de acordul părinților.

Anul asta termina școală pe care a inceput-o în germania

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, vin și eu cu o întrebare. prietena mea are 17 ani, ... MrPeat MrPeat Bună ziua, vin și eu cu o întrebare. Prietena mea are 17 ani, locuiește în Germania, părinții ei sunt divorțați și locuiește cu mama ei și tatăl ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, vin și eu cu o întrebare. prietena mea are 17 ani, ... MrPeat MrPeat Bună ziua, vin și eu cu o întrebare. Prietena mea are 17 ani, locuiește în Germania, părinții ei sunt divorțați și locuiește cu mama ei și tatăl ... (vezi toată discuția)
Drepturile la 16 ani Queen10 Queen10 Buna ziua am 16 ani, iar iubitul meu 18 ani si suntem impreuna de 1 an si 3 luni. Tatăl meu biologic m-a parasit cand aveam numai 10 luni asa ca acuma am un ... (vezi toată discuția)