Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nightclub in extravilan sau intravilan?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nightclub in extravilan sau intravilan?

Bună ziua! În vederea deschiderii unui club de noapte/ discotecă (posibil atașat și un fast-food), se poate folosi un teren extravilan, sau o astfel de activitate este permisă doar în teren intravilan? Am încercat să caut informația în autonomie, dar nu am reușit și poate există vreun specialist cu experiență în deschidere de activitate de nightclub.

Mulțumesc anticipat.
Fara sa ma pricep la night cluburi, pot sa afirm cu suficienta convingere ca in extravilan se pot desfasura doar activitati specifice: agricole, zootehnice, forestiere, etc