Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am un gard vechi care e în stare de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am un gard vechi care e în stare de degradare .Este ...

Bună ziua. Am un gard vechi care e în stare de degradare .Este necesară autorizatie de demolare? Mulțumesc.
depinde de gard:
o imprejmuire simpla (plasa de sarma impletita sau uluci de lemn) nu necesita asa ceva.
un gard zidit care are cel putin fundatie, este o constructie si are nevoie de autorizare.
solicitati si opinia autoritatii responsabile, s-ar putea sa va fie mai favorabila