avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am un gard vechi care e în stare de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am un gard vechi care e în stare de degradare .Este ...

Bună ziua. Am un gard vechi care e în stare de degradare .Este necesară autorizatie de demolare? Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 14:08, 6 Mai 2024
depinde de gard:
o imprejmuire simpla (plasa de sarma impletita sau uluci de lemn) nu necesita asa ceva.
un gard zidit care are cel putin fundatie, este o constructie si are nevoie de autorizare.
solicitati si opinia autoritatii responsabile, s-ar putea sa va fie mai favorabila

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gard la strada cspopescu cspopescu Buna dimineata, Am achizitionat un teren intravilan situat intre 2 case (proprietati). Acesta nu are gard in fata la strada si nici in spate. As dori sa ... (vezi toată discuția)
Am cumparat un duplex si cu teren intr-un complex de 8 vile care ... Marlen Marlene Marlen Marlene Am cumparat un duplex si cu teren intr-un complex de 8 vile care are drum de servitute. Duplexul este imprejmuit pe 3 parti cu gard, doar terenul din fata ... (vezi toată discuția)
Este necesar autorizatie pde constructie pentru un gard din plasa de sarma? 30 LAURA 30 LAURA Buna, Am citit pe forum in data de 10.07.2009 ca ati dezbatut un subiect care ma intereseaza si pe mine. Este vorba despre autorizatia de constructie pentru ... (vezi toată discuția)