Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Firmă cu activitate suspendată, Vodafone refuză ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Firmă cu activitate suspendată, Vodafone refuză rezilierea ...

Firmă cu activitate suspendată, Vodafone refuză rezilierea contractului. În urma discuțiilor telefonice cu un operator, a fost refuzată cererea de reziliere a contractului. Probabil sunt setați pe "nu se poate"... Ne-au propus să mutăm echipamentele într-o altă locație. Doar că nu avem unde și de ce. Activitatea este suspendată. Am trimis și un email cu cererea și documentele de la Camera de Comerț. Dacă răspunsul va fi negativ, care ar fi următorii pași? Mulțumesc!
Depinde de contract, ce obligatii sunt, termenele din el etc.