Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am dat niste bani imprumut părinților mei, când ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am dat niste bani imprumut părinților mei, când i-am cerut inapoi ...

Am dat niste bani imprumut la parintii mei,cind iam cerut inapoi nu mai vor sai dea inapoi si se prefac ca nu au nici o datorie si cheama politia cind vreau sa stau de vorba cu ei ma invita la masa si imi da ce ceva de mincare cu pastile si ma simt asa de obosit dupa acea si imi vine sa dorm continuu..Ce am de facut?
vad ca tot timpul evitati subiectul si problema care se perpetueaza de mult timp si am arata ca solutia nu este iertarea uitareea si evitarea problemei care se repeta din nou si din nou si tot contiunua trebuie luat taurul de coarne si rezolvat problema nu evitat ,fugit eschivat uitat iertat.Prin raspunsurile care mi le dati vad ca nu aveti o solutie la asa o problema ,doar o aminati si asteptati sa ca se repete din nou undeva in viitorul apropiat sau indepartat.THX
dumeavoatra poate vedeti mai multe posibilitati si vedeti contradictie in afirmati,i poate mi le spuneti si mie care sint contradintiile in afirmatii
vad ca nu aveti o solutie la asa o problema

Daca stati împreună va mutati, daca nu locuiti impreuna, nu le mai dati bani și nu mai mergeți la ei la masa. Simplu.