avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 270 soluții astăzi
Forum Activitate Lăzăruţiu Lucian

Activitate Lăzăruţiu Lucian

1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca legea de acolo permite, poti sa vii.
Dar cand te intorci, vei avea nevoie de declaratie de la ambii parinti.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua

Munca prestata de dvs. , cu sau fara contract de munca, nu are nicio legatura cu obligatia prevazuta de sentinta penala.
Pt munca in folosul comunitatii, va trebui sa va prezentati la locul de munca prevazut in sentinta.
Buna ziua.

Taxa de la Registrul comertului este de 183 lei.
Dupa depunerea actelor, urmeaza eliberarea rezolutiei.
Dupa aceea nimic.
Suspendarea este pe maxim 3 ani.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua

Vor beneficia de vouchere toate persoanele care s-au imunizat după intrarea în vigoare a ordonanței de urgență care prevede acordarea voucherelor în valoare de 100 lei pentru persoanele vaccinate anti-COVID 19 cu schema completă, respectiv începând cu data de 03 septembrie 2021.

[ link extern ] /
acest răspuns util
OUG nr. 195/2002:

Art.100
(3) Constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a II-a de sanctiuni si cu aplicarea sanctiunii contraventionale complementare a suspendarii exercitarii dreptului de a conduce pentru o perioada de 30 de zile savarsirea de catre conducatorul de autovehicul, tractor agricol sau forestier ori tramvai a urmatoarelor fapte:

litera f, nerespectarea semnalelor, indicațiilor și dispozițiilor polițistului rutier aflat în exercitarea atribuțiilor de serviciu

+ Amenda

6 din 6 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua

Poate intrebarea a fost pusa intr-un moment de impulsivitate.
Cred ca nici dvs nu v-ati dori ca cele doua surori sa fie despartite. Niciun moment...
Cu atat mai mult ca sunt gemene.
Daca acum ati judecat la cald, macar sa hotarati la rece.
Fetele trebuie sa ramana impreuna.
Apoi dvs trebuie sa negociati cu mama lor un program de vizitare cat ami convenabil.

Succes!
acest răspuns util
Buna ziua.

Tinand cont ca profesorii sunt o specie aparte de bugetari, care de 18 luni isi incaseaza salariile inutil, nu mi se pare oportuna o astfel de intrebare. Am si eu un copil la liceu. Acest copil a intrat la un liceu bun, pentru ca eu am investit in meditatii cateva mii de euro.
Profesorii se considera neindreptatiti in legatura cu aceasta vacanta fortata (concediu platit).
Ei au 62 de zile de concediu, fata de tot restul lumii cu 21 de zile... Nu mai vorbim de Scoala altfel, ziua educatiei, ziua invatatorului, etc,etc...

Doriti sa dezvoltam subiectul?
Buna ziua

Puteti beneficia doar de ce a stabilit instanta prin hotarare.
Pentru restul pretentiilor, va trebui sa va adresati, din nou, instantelor judecatoresti.
Buna ziua
Tinand cont ca si copii au intrat in aceasta vacanta tot fortat, cred ca nu.
Oricum profesorii nu ar fi predat, nici macar online, deci daca nu erau in CO, cum ar fi lucrat?