avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi

Conferință avocatnet.ro: Închiderea exercițiului financiar 2021. Aspecte contabile importante Lector: Cristian Rapcencu. Marți, 8 Februarie, ora 11:00. Rezervă loc și participă → 

Forum Activitate DinuX

Activitate DinuX

Ca sa fie totul clar ar trebui sa faceti declaratia, dar cu suma zero.
Din ce stiu eu nu se poate face executare silita la societati in insolventa / faliment decat daca suma este garantata intr-un fel... Va trebui sa va inscrieti la masa credala cu suma stabilita de instanta si veti face parte dintr-o categorie de creditori privilegiati care se vor indestula inaintea celorlalti, daca veti avea din ce... Cititi legea insolventei 85/2014. Nu pierdeti vremea, termenele sunt destul de stranse in cazul insolventelor, s-ar putea nici in tabelul creditorilor sa nu mai puteti fi inscris. Nu este suficient ca suma sa fie prinsa in contabilitatea firmei, trebuie sa o cereti. Iar cata vreme nu era o decizie definitiva ma indoiesc ca a prins-o cineva in contabilitate...
Din 2007 a venit Citroen direct, ATS devenind simplu dealer.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pe vremuri (acum 15-20 de ani), la doua deficiente majore in primul an se putea cere rambursarea pretului sau inlocuirea masinii, am avut un caz la dealerul Opel la care lucram... Nu stiu cum o mai fi legislatia acum.
Implicati in poveste Citroen Romania (reprezentantul oficial al Citroen care controleaza activitatea service-urilor acestei marci) iar daca achizitia este pe persoana fizica apelati si la ANPC. Nu stiu daca nu cumva si RAR n-ar avea un cuvant de spus... Pana si la electrocasnice, daca nu se poate repara in garantie se poate inlocui cu un produs nou sau se ramburseaza pretul platit. Perioada de garantie se majoreaza cu perioada in care autoturismul a stat in reparatie.
Nu ar strica sa trimiteti niste notificari oficiale redactate de un avocat.
@Florian59 De ce nu deschideti un topic nou daca speta e diferita? Topicul este despre acte care pot fi emise pentru decontarea cheltuielilor cu cazarea in regim hotelier...
Ca totul sa fie clar, tatal vitreg apare in actele dumneavoastra de stare civila? Cumva v-a infiat?
Am primit o gramada de de-astea in ultimii ani. Acum 2 ani insa am primit unul care imi spunea si o parola pe care o foloseam pe o gramada de site-uri (cu exceptia e-mail-ului) si de aceea parea convingator, doar ca faptele prezentate nu corespundeau realitatii. Problema este ca o astfel de parola poate fi compromisa fie prin atacarea calculatorului daca sunt parole salvate, fie prin atacarea bazelor de date ale firmelor. La mine banuiesc ca scurgerea s-a produs la contul de Orange pentru ca in acelasi timp m-am trezit ca am abonament la Netflix facut din Rusia pe Orange Romania... Si google ma anunta ca am parolele compromise. Acum am parole unice pentru orice site. Si nu mai salvez nicio parola in calculator/telefon.
Daca era in perioada de proba nu se acorda preaviz...
2 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pai intersul copilului e mai presus de orice. Cred ca e in interesul copilului sa fie protejat de boli... Ce plangere sa faca, ca ati actionat in interesul copilului? Dumneavoastra ati putea face o plangere cu sanse de reusita ca refuza vacinarea copilului.
Din moment ce exista un PV de receptie, nu cred ca se mai poate intoarce demolarea... PUZ-ul poate dura mai putin.