avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Activitate romaniucpetru

Activitate romaniucpetru

eu in calitate de martor nu am dat nici o declaratie, eu am dat declaratie numai in calitate de inculpat la politie , la proces sau ca si martor nu am dat nici o declaratie, de asta spuneam ca nu pot sal schot sa spun ca el nu a avut nici o treaba ca o data ce am luat vina asupra noastra , nu cred ca mai are rost sal tragem dupa noi , noi ne-am luat pedepsele acuma suntem citati ca martori impotriva lui,
va multumesc pt raspunsul dumneavoastra
si sa intelec ca tr sa spun ca a fost si el implicat? politia ma are doar pe mine ca martor da findca eu am facut parte din grupul asta at marturia mea mai este credibila , procurorul at mai trimite dosarul la judecata sau i-i da ne inceperea urmariri, pt ca alte probe impotriva sefului pazei nu sunt decat marturia unui condamnat penal , adica a mea. dar eu miam recunoscut participatia la furt , atunci de ce se mai ia inconsiderare ce am spus la politie? la proces nu am spus nimic decat ca sunt vinovat
in urma cu un an ,niste preteni de ai mei au fost prinsi in flagrant la furat, ei au facut fapta cu ajutorul meu, in ce a constat ajutorul meu, le-am facut rost de masina si m- ma inteles cu seful pazei de la acel depozit, in fine am fost prinsi. in declaratia de la politie am spus ca seful pazei ne-a chemat la munca si ca noi nu stiam ca este vorba de furt, ok avocatu ne aspus sa recunoastem adevarul si asa am facut. Am primit cate doi ani cu suspendare pt ca am recunoscut adevarul , ca am fost la furat , dar acum dupa un an ne-am trezit ca suntem martori impotriva sefului pazei care a spus ca el nu a avut nici o treaba cu noi, acuma eu nu as mai vrea sa spun ca a avut si el legatura cu noi ce as putea face ca sa-l schot pe el, daca declar ca am fost speriat si de asta am spus ca a fost si el implicat pot sa patesc ceva? nu as vrea sa mearga omul la puscarie , eu miam recunoscut fapta , ce mai pot pati?