avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionari publici

Buna ziua,

Sunt angajat intr-o institutie care are ca obiect de activitate următoarele
activităţi codificate:
- Diviziunea 72-Cercetare dezvoltare, grupa 721-Cercetare dezvoltare în ştiinţe naturale şi
inginerie, clasa 7211-Cercetare dezvoltare în biotehnologii, clasa 7219-Cercetare dezvoltare în alte
ştiinţe naturale şi inginerie.
- Diviziunea 01-Agricultură, vânătoare şi servicii anexe, grupa 011-Cultivarea plantelor
nepermanente;clasa 0111-Cultivarea cerealelor (exclusiv orez ), plantelor leguminoase şi a plantelor
producătoare de seminţe oleaginoase;clasa 0113-Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a
rădăcinoaselor şi a tuberculilor;clasa 0119-Cultivarea altor plante din culturi nepermanente;grupa
012-Cultivarea plantelor din culturi permanente;clasa 0128-Cultivarea condimentelor, plantelor
aromatice, medicinale şi a plantelor de uz farmaceutic;clasa 0129-Cultivarea altor plante
permanente;grupa 013-Cultivarea plantelor pentru înmulţire;grupa 016-Activităţi auxiliare
agriculturii şi activităţi după recoltare;clasa 0161-Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală;clasa
0163-Activităţi după recoltare;clasa 0164-Pregătirea seminţelor.
- Diviziunea 85-Învăţământ, grupa 855-Alte forme de învăţământ, clasa 8559-Alte forme de învăţământ.
Intrebarea mea este daca angajatii acestei institutii pot fi functionari publici?

MUltumesc

Alte discuții în legătură

Caen din nou stanceni stanceni Buna ziua! Lamuriti-ma si pe mine va rog cum e cu noul cod CAEN...mai precis daca imi puteti spune ce a devenit vechiul 5248 si 1598. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
P.f.a. pot angaja zilieri? PFA MATEI PFA MATEI Am P.F.A. pot angaja zilieri în meseria de instalatori sanitari? (vezi toată discuția)
Evidenta zilieri adriana2608 adriana2608 BUNA ZIUA, SUNTEM O FIRMA DE CONSTRUCTII CIVILE,SI DORIM SA STIM CUM PROCEDAM CAND ANGAJAM ZILIERI,CE TAXE SE PLATESC SI CE FORME LEGALE TREBUIE SA ... (vezi toată discuția)