Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... model cerere intrare in procedura simplificata
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

model cerere intrare in procedura simplificata

Va rog mult , daca poate sa ma ajute cineva cu un model de cerere intrare in procedura simplificata , legea 85/2006, formulata de catre lichidator

Prin incheiere emisa de la O.R.C. am fost numit lichidator la o societate aflata in lichidare . Am notificat societatea respectiva spre a depune toate documentele contabile dar notificarea s-a intors cu mentiunea ,, lipsa la domiciliu ". Stiu ca pasul urmator este formularea cererii de intrare in procedura insolventei in forma simplificata si am nevoie de un model .

Multumesc anticipat .
nu exista un model anume. formulati pur si simplu o cerere in care sa aratati acest lucru si temeiul de drept.
Am notificat societatea respectiva spre a depune toate documentele contabile dar notificarea s-a intors cu mentiunea ,, lipsa la domiciliu ". Stiu ca pasul urmator este formularea cererii de intrare in procedura insolventei in forma simplificata si am nevoie de un model .

Care este creanta pentru care doriti sa formulati cerere ??
Indeplineste aceasta creanta conditiile din legea 85/2006 ??